12 Monkeys

bashak

Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
19 Nis 2020
1,788
2,614
113
Awards
0
1589306762985.png

2015 yılında yayına giren ABD yapımı bir dizidir 12 Monkeys. 'Twelve Monkeys' adlı artık kült filmler arasına girmiş olan bilim kurgu filminden televizyona uyarlanmıştır. Çıktığı yılda büyük yankı uyandıran film hem güçlü oyuncu kadrosu hem de ilginç konusu bakımından büyük başarı yakaladı. Terry Gilliam'ın yönettiği Brad Pitt, Bruce Wills, Madeleine Stowe'un başrollerini paylaştığı filmin uyarlamasında ise Bruce Wills'in mükemmel bir şekilde canladırdığı James Cole karakterini Aaron Standfor canlandırmıştır. Diğer başrol oyuncular ise Amanda Schull, Emily Hampshire ve Noah Bean'dır. Senaryo bakımından filmle tam olarak bire bir değildir. Yayınlanan 4 sezonu bulunmaktadır. 4.sezon aynı zamanda dizinin final sezonudur.

1589306734831.png

2017 yılında çıkan bir virüs sebebiyle dünya nüfusunun büyük bir kısmı yok olmuştur. Geri kalanlar ise gizlenerek yaşamlarını sürdürmektedir çünkü ortamda yemek kıtlığı vardır ve bu kalanlar arasında çatışmalara yol açmaktadır. 2043 yılında bir grup bilim adamı zaman makinesi geliştirmeyi başarır. 2015 yılından tüm bu salgının sorumlusu Lealand Frost olduğuna dair bir mesaj bulununca o yıla birini gönderip hastalık yayılmadan engellemesi görevini verirler. Bu kişi de James Cole adında bir mahkumdur. James görevi kabul ederse serbest kalabileceği söylendiği için görevi kabul eder. 2015 yılına, CDC'de çalışmakta olan ve mesajı onun bıraktığı bilinen Dr. Cassandra Railly'nin yanına gider ve salgını önleme çabaları başlar.
1589306642771.png

Bilim kurgu sevenler için iyi bir tercih 12 Monkeys. Konusu ve ilerleyişi bakımından çok güzel işlenmiş bir dizi. Oyunculuklar da gayet iyi yerine getirilmiş. Ben filmini daha izlemedim ama dizisi çok başarılıydı. Film diziden daha iyi olduğu için onu da çok merak ediyorum fakat bir türlü fırsat gelmedi. Eğer bu tarz dizilere ilginiz varsa bu diziyi de izlemenizi öneririm.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)