Acun Ilıcalı bir dijital yayın platformu mu kuruyor?

ecemtspnr

Well-known member
Top Poster Of Month
23 Nis 2020
2,547
3,464
113
Awards
0
acun-ılıcalı-seyrederiz.jpg

Ünlü televizyoncu ve medya patronu Acun Ilıcalı'nın, Netflix benzeri bir dijital yayın platformu kurmak için harekete geçtiği ve Ilıcalı'nın resmi kurumlara başvurularını da yaptığı ifade edildi.

En çok kullanıcıya sahip ücretli dijital içerik platformu Netflix, uzun süredir Türkiye’de hizmet veriyor. BluTV ve puhutv başta olmak üzere Netflix’in Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom bünyesinde sunulan yerli ancak çok yaygın kullanılmayan rakipleri var.

Dünya üzerinde milyonlarca insana internet üzerinden ulaşabilen bir dijital yayın platformu, pek çok yatırımcı için cazip görünüyor. Çıkan haberlere göre Acun Ilıcalı, Netflix benzeri bir platform kurmak için çalışmalara başladı.

Ülkemizdeki en önemli TV yapımcılarından olan ve TV8’in sahibi Acun Ilıcalı ise iddialara göre yeni bir yerli dijital içerik platformu kuruyor. Söylenenlere göre son dönemde hükümet ve Netflix'in arasında geçen olaylar da Acun Ilıcalı’nın elini güçlendirdi. Ilıcalı, platform için Kültür ve Turizm Bakanlığı dahil resmi kurumlara gereken başvuruyu yaptı. Eğer onay alınır ise yakın zamanda kollar sıvanacak ve Netflix’e rakip olmak için çalışılmaya başlanacak.

Acun Ilıcalı, 2013 yılında MNG Holding’in patronu Mehmet Nazif Günal ile masaya oturmuş ve TV8’i devralarak Türkiye'nin en popüler kanallarından biri haline getirmişti.
 
  • Beğen
Tepkiler: isiktrkrl ve ecem

ecem

Well-known member
20 Nis 2020
725
1,226
92
Awards
0
Hükümet denetlemesi yüzünden nasıl yapımlar olacağını kestiremiyorum. Blutv ve HBO dizileri anlaşma yaptı, Netflix'in de dünya kadar orijinal içeriği var. Acun'un platformuna ne kalır bilemedim
 
Son düzenleme:

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)