Alef-İnceleme

Gizem

Forum Yöneticisi
1 Şub 2020
459
974
93
Awards
0
Adana
10 Nisan'da BluTv ve FX Türkiye üzerinden yayımlanmaya başlayan dizi, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasından sonra ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesi anlatıyor. Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu(Kemal), Ahmet Mümtaz Taylan(Settar) ve Melisa Sözen'i(Yaşar) gördüğümüz yapımın henüz ilk 4 bölümü yayımlandı. Toplam 8 bölüm olacağı bilinen ilk sezonunun her bölümü ortalama 50 dakika.

1587758606155.png

Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide, genç ve hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ile tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan), İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşüyor. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar (Melisa Sözen) da katılıyor. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralayacak.

1587758711539.png

Bugün ilk 4 bölümünü de tek solukta izlediğim dizinin bende bıraktığı izlenim kesinlikle çok iyi. İzlerken " Evet, Türk dizisi olduğu belli." demekten alamadım kendimi. Oyuncuların davranışları, görsel efektler, işlenen cinayetler gibi unsurlarsa "Çember"i anımsatıyor olmasına rağmen açık ara farkla "Çember" kat kat daha iyi. İzlemeyi düşünenler için aşağıya fragmanını bırakıyorum. Sizin düşünceleriniz neler? İzlemeye değer mi?


 
Son düzenleme:

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)