Avatar: The Last Airbender'ın Yaratıcıları Netflix Tarafından Çıkacak Olan Live Action'dan Ayrıldı

bashak

Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
19 Nis 2020
1,788
2,614
113
Awards
0
1597328752738.png

İki yıl önce Avatar: The Last Airbender’ı gerçek oyuncularla çekeceğini açıklayan Netflix, orijinal serinin yaratıcıları Dante DiMartino ve Bryan Konietzko’yu da yapıma dahil etmişti. İkili yapımdan ayrıldıklarını açıkladı.

2005-2008 yılları arasında Nickelodeon’da yayınlanan, Amerikan yapımı animasyonlar arasında çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan Avatar: The Last Airbender için live action projesi beklenirken gelen haber bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

Emmy ödüllü animasyon dizisi, 2010 yılında M. Night Shyamalan tarafından, hayranlar tarafından hiç sevilmeyen ve adeta unutulan bir şekilde sinemaya uyarlanmıştı. Bu filmden uzun bir zaman sonra Netflix, Avatar: The Last Airbender’ın canlı aksiyon dizisini çekmek için çalışmalara başlamıştı. İki yıl önce gerçek oyuncuların yer aldığı, live action bir Avatar projesine başladığını açıklayan Netflix, hayranları oldukça heyecanlandırmıştı. Bu heyecanın nedeni ise dizinin orijinal yaratıcıları olan Dante DiMartino ve Bryan Konietzko’nun da projeye dahil olmasıydı. Ne var ki ikili yapımdan ayrıldı.

1597328881893.png

The Wrap’in haberine göre DiMartino ve Konietzko, Netflix ile yaratıcı anlamda yaşadıkları anlaşmazlıklardan dolayı yapımdan ayrıldı. DiMartino kendi blogunda yaptığı açıklamada, Netflix’in bu yapımda kendilerine yaratıcı vizyonlarını gösterme desteği sunmasından dolayı heyecanlandıklarını ancak işlerin istedikleri gibi gitmediğini söyledi.
DiMartino açıklamasında “Netflix’in live-action uyarlaması iyi olma potansiyeline sahip. Çoğunuzun keyif aldığı bir şov olabilir. Ama emin olduğum şey şu ki hangi versiyonu ekrana gelirse gelsin, bu Bryan ve benim hayal ettiğimiz ya da yapmayı amaçladığımız versiyonu değil” dedi.

Bryan Konietzko ise Instagram hesabından konuyla ilgili düşüncelerini de şu şekilde kelimelere döktü: “Projeyi genel olarak ele aldığımızda, negatif ve destekleyici olmayan bir ortamda olduğumu hissettim. Dürüst olmak gerekirse, bu bizim yolumuza çıkmamakla ilgili basit bir şey değildi. Mike da ben de ekiplerle çalışan insanlarız; bütün fikirlerin bizden gelmesine ihtiyacımız yoktu. Bu fikirlerin Avatar’ın ruhu ve bütünlüğüne uygun olduğunu hissettiğimiz sürece, onları mutlu bir şekilde kucaklardık. Ancak nihayetinde dizinin gidişatını anlamlı bir şekilde yönlendiremeyeceğimize kanaat getirdik.”

Bekleyenler için oldukça üzücü olan bu haberden sonra ise Netflix herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ayrılan ikilinin yerine ise kimin geleceği merak konusu. Alınan kararların diziyi iyi mi yoksa kötü mü etkileyeceğini ancak dizi yayımlanınca öğrenebileceğiz.
 
  • Beğen
Tepkiler: Gökçe

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)