Biz Böyleyiz

bashak

Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
19 Nis 2020
1,839
2,657
113
Awards
0
1592426939406.png

Avşar film imzalı ve Caner Özyurtlu'nun yönetmenliğini üstlendiği film 10 Ocak 2020'de vizyona girmişti. Geçtiğimiz günlerde ise Netflix'de yerini aldı. Başrollerini Berrak Tüzünağaç, Boran Kuzum, Özge Özpirinçci, Şebnem Bozoklu, Meriç Aral, Engin Öztürk ve Hümeyra oluşturuyor.

Çocukluklarını hep beraber geçirmiş bir grup arkadaşı anlatıyor film. Küçükken yayında kaldıkları Nezihe'nin rahatsızlanmasıyla çok üzülen grup onun yayına giderek yeniden bir araya gelirler. Araya giren uzun zamanın ardından tekrar bir araya gelen grubun birkaç gün orada kalmaları gereklidir. Kaldıkları süre boyuca geçmişe yönelik bazı olaylar patlak verirken yeni olaylar da baş gösterir. Biz de bu süreci izliyoruz.

1592426962387.png

Filmi ilk vizyona girdiği anda sinemada izlemek istemiştim fakat fırsatım olmamıştı. Netflix'e geldiğinde ise izleme şansım oldu. Öncelikle çok samimi bir film fakat karakterler derin düşünülmemişti, yetersiz kalmıştı. Fazla karakter olduğu için de bu durum olmuş olabilir fakat izlerken ister istemez karakterlerin arkasındaki hikayeyi daha detaylı bir şekilde izlemek istiyorsunuz. Ama genel olarak oyunculuklar da gayet iyiydi. Nezihe karakterini ise Hümeyra çok güzel canlandırmıştı. Eğer samimi, tatlı bir film izlemek isterseniz güzel bir seçenek olabilir.

Aşağıya filmden bir fragman bırakıyorum.

Filmi izlediniz mi? Düşünceleriniz neler?

Son düzenleme:

isiktrkrl

Proje Koordinatörü
Proje Koordinatörü
28 Ara 2019
2,246
3,191
113
Awards
0
16
Sömestr tatilindeydi galiba kuzenimde kalırken sinemada izlemiştik. Diğer Türk filmlerine kıyasla biraz daha iyi bir yapım ama film hayatımın en utanç verici anlarından birini yaşamama sebep olduğu için her seferinde aklıma o an geliyor bir daha izler miyim emin değilim

bashak

Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
19 Nis 2020
1,839
2,657
113
Awards
0
  • Beğen
Tepkiler: isiktrkrl ve Gizem

bashak

Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
19 Nis 2020
1,839
2,657
113
Awards
0
Ne demek ilk, aşırı şaşırdım. Ben ilk defa Elif ve teyzesiyle izlemiştim o zaman da çok beğenmemiştim sonra televizyonda denk geldim yine çok beğenmedim
Bilmem ki şimdiye kadar gördüklerimin hepsi sevenlerdi

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)