Byilmaz91 Kimdir?

Byilmaz91

Well-known member
28 Ara 2019
54
54
18
Awards
0
Türkiye
byilmazofficial.home.blog
Selam,

Ben Barboros Yılmaz, 17 yaşındayım neredeyse 18 olacağım. Antalya'da yaşıyorum ve Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesinde 4. sınıfta okuyorum. Okuldan nefret ediyorum.
Okulu sevmediğimden dolayı dersler esnasında uyuyor, projelerimle alakalı çizimler yapıyor, notlar tutuyor ve çokça kitap okuyorum. Dersleri her ne kadar önemsemiyor olsam da okulu bitirmeye çalışıyorum.

Bilgisayar ve Teknoloji ile ilk tanıştığım zamanlarda 5-6 yaşlarındaydım, çokça oyun oynar ve okuldan eve gelip biran önce bilgisayara oturmak için sabırsızlanırdım. Bir ay içerisinde bilgisayara virüs bulaştırdığım zaman bilgisayara format attırmak zorunda kaldık ve böylelikle virüsleri, bilgisayarın güvenlik duvarı gibi şeyleri yüzeysel bir biçimde öğrendiğimi düşündüm. Açıkçası oyundan kafamı kaldırdığım ve bilgisayar dünyasında aslında ne kadar fazla şey olduğunu fark etmem de bu faaliyetimden sonra gerçekleşti. Bilgisayara virüs bulaştırmayı ve bunu temizlemeye çalışmayı bir eğlence haline getirmiştim, bilgisayarı bozuyor, değişik hatalara sebep oluyor ve daha sonra bunları düzeltmek için uğraşıyordum. Açıkçası bir süre boyunca çok fazla zevk almıştım daha sonra çok daha fazla şey öğrenmeye başladım, forumlarda aktif halde faaliyet gösterdim, gerek oyun forumları gerekse de başka forumlarda pek fazla zaman geçirdim. Böylelikle forum yapısını öğrenmeye başlamıştım.

Forum yapısını öğrendikten sonra editörlük ve moderatörlük başvuruları gerçekleştirdim, ilk olarak 2010 yılında eski bir oyun sunucusunun forumunda "deneme moderatör" olarak göreve başladım, bu süreç içerisinde artık interneti çok fazla kullanıyor ve bunu ciddi anlamda bir iş olarak görüyordum. Deneme moderatör sürecimden başarıyla geçtim ve moderatör oldum, en az 2 sene boyunca bu oyun sunucusunda faaliyet gösterdim ve 2 sene sonucunda Araştırma Geliştirme (AR-GE) ekip lideri olarak oyun sunucusundan ve forumdan ayrıldım. AR-GE demem sizi yanıltmasın, bir oyun sunucusunda bulunan hataları belirlemek, kullanıcılarla içli dışlı olmak gibi ufak çaplı şeyleri yapıyorduk, kısacası işin yazılım bölümünden çok ön yüzüne önem veriyorduk. Forumlardan edindiğim tecrübelerden sonra yönetimi ve yönetim kurulunu öğrendim, tabii ki bu beni çok mutlu etmişti ve bu forumlarda çokça faaliyet gerçekleştirmek istemiştim. Durmadan devam ettim ve bu zamana kadar birçok forumda görev aldım ve üst yetkilere ulaştım. Bundan sonrasında ise internetin sadece eğlence olmadığını ve aslında iş haline getirilebileceğini öğrenmiştim, kısacası iş hayatına çok küçük yaşlarda adapte olmuştum.

İş hayatına adapte olmamla beraber internet üzerinde yatırım ve girişim kavramlarını öğrenme imkanım oldu. O süreçten beri girişime ve yatırıma çok fazla merak sarmıştım, bu süreç esnasında konferanslara gittim, seminerlere gittim, çok fazla ekonomi kitabı okudum, çeşitli küçük yatırımlar ile deneyim kazandım, projeler gerçekleştirdim ve çoğunda başarısız oldum.
Ancak, küçük yaşta bu kavramları öğrenmemin bana para yönetimi konusunda çok büyük katkıları oldu. Herkesin öğrenmesini tavsiye ettiğim konulardır ki insanların çoğu yatırım ve girişim kavramlarında ki bilgi eksiklikleri yüzünden geçim sıkıntısı çekmekte ve parayı idare edememektedir.

Tabii ki hayatım sadece internet ve bilgisayar olmadı, ailemin bana aşıladığı spor sevdasından dolayı en az bilgisayar tecrübem kadar tecrübeyi yüzme branşında elde ettim. Ve bu sporun yanına basketbol ve vücut geliştirme branşlarını ekledim, (aynı zamanda kendimi her ne kadar beceriksiz hissetsem de çok fazla çalışma ve antrenmanla beraber futbol branşında ortaokulda il 2. olduk.) uzun yıllardır sporla uğraştığımdan dolayı artık benim için çok önemli bir yere sahip oldu, hayatımın %50'sini oluşturuyor desem yeridir. Bu sene ise Yüzme ve Vücut Geliştirme branşlarında aktif olarak faaliyete başlıyorum ve gerek Türkiye, gerekse de dünya çapında yarışmalara katılmak ve ülkemizi temsil etmek adına çok çaba gösteriyorum. En büyük amaçlarımdan biri Vücut Geliştirme branşında Men's Physique kategorisinde Türkiye ve dünya çapında şampiyonluklar elde etmek.

Şu anda bir projenin kurucusuyum, Grafik tasarım ve video edit üzerine yoğunlaştım bu alanlarda çalışmalar gerçekleştiriyorum ve diğer projelerimi gerçekleştirmek üzerine çalışıyorum. daha öncesinde Oyunpat projesinin proje koordinatörlüğünü, birçok eski oyun ve Torrent forumlarının yöneticiliğini yapmıştım. Artık Seyrederiz projesinde sizlerle beraberim.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)