Cursed dizisi dün yayımlandı!

elifisik

Well-known member
23 Nis 2020
342
621
93
Awards
0
13 Reasons Why dizisiyle adından çokça söz ettiren Katherine Langford‘un başrolünde bulunduğu ve bu zamana kadar birçok yapımda gördüğümüz Kral Arthur hikayesinin yeni bir uyarlaması olan Cursed dizisi tüm bölümleriyle yayımlandı. Ortalama bölüm uzunluğu 54 dakika olan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor.

Daha önce çokça televizyonda, beyaz perdede, çizgi romanlarda gördüğümüz efsaneye yeni bir bakış açısı getirecek dizi Frank Miller ve Thomas Wheeler imzalı. Dizi, Kral Arthur efsanesinin Nimue’nin (Katherine Langford) bakış açısından anlatıldığı yeni bir uyarlaması olacak. Netflix, aynı adlı çizgi romandan uyarlanan dizinin yayın haklarını uzun süre önce satın almıştı.

Cursed

Cursed konusu
Nimue, annesinin ölümünün ardından kutsal bir kılıcı Merlin’e teslim etmek için zorlu bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta ise kendisine beklenmedik bir ortak bulur: Arthur. Doğanın yok edilmesi, din terörü, anlamsız savaşlar ve imkansızı başarmak için cesur bir lider olmak gibi günümüz temalarını da içine alan dizi aynı zamanda bir yetişkinliğe geçiş öyküsü.

Başrolünde Nimue karaketerini canlandıran Katherine Langford‘un yanı sıra Merlin karakteri için Gustaf Skarsgård ve Arthur karakteri için de Devon Teller bulunmakta. Dizide aynı zamanda Sebastian Armesto, Daniel Sharman, Matt Stokoe, Shalom Brune-Franklin, Lily Newmark, Emily Coates, Bella Dayne, Billy Jenkins, Peter Mullan isimlerini de izleyeceğiz.

Dün yayımlanan diziyi izlemeye başladınız mı? Dizi hakkındaki düşünceleriniz neler?
 

isiktrkrl

Proje Koordinatörü
Proje Koordinatörü
28 Ara 2019
2,552
3,486
113
Awards
0
16
İzlemeyi düşünüyordum ama artık düşünmüyorum.. çok kötülendi
 
  • Beğen
Tepkiler: Gökçe

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)