Diriliş Ertuğrul yeniden mi başlıyor?

Gizem

Forum Yöneticisi
1 Şub 2020
459
975
93
Awards
0
Adana
1587938130119.png
TRT 1’de 2014-2019 yılları arasında izleyiciyle buluşan Diriliş Ertuğrul dizisi tekrar ekrana dönüyor. Yapımcılığını Tekden Film'in üstlendiği dizinin başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Hülya Darcan, İlker Aksum gibi oyuncuların yer aldığı Diriliş Ertuğrul üç kıtada altı asır boyunca hüküm süren ihtişamlı Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu anlatan döneme ve Ertuğrul Gazi’nin hikâyesine ışık tutuyor.
Toplam 5 sezon olan dizinin ilk sezonunda 13. yüzyılda Kayı Boyu'nun Tapınak Şövalyeleri'ne karşı olan mücadelelerini anlatırken, ikinci sezon hikayesi yine 13. yüzyılın ortalarında Kayı Boyu'nun bu sefer Moğollar’a karşı olan mücadelelerini anlatılıyor. Tahmin edersiniz ki diğer sezonlarda da bunlarla bağlantılı gelişen kurulma hikayeleri işleniyor. Kısacası yapımın ana konusu: Osmanlı Devleti’nin kuruluşunu hazırlayan önemli göç, sefer ve savaşların kahramanı ve Osmanlı’nın kurucusu Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin yaşamı, kahramanlıkları.
Diriliş Ertuğrul’un tekrar bölümleri 360 kanalında, 24 Nisan itibarıyla her gün 21.00’de ekrana gelecek! Tarihi ve abartı entrikayı konu edinen bir Türk yapımı dizi arıyorsanız kesinlikle tam size göre...
Çıktığı günden itibaren asla çekici bulmadığımı ve izlemenin de zaman kaybı olduğunu düşündüğümü de eklemek istiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Zaman geçirmek-oyalanmak için bir seçenek olabilir mi?
Sizin için ilk sezon fragmanını da aşağıya bırakıyorum. Düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın :)

exfurore

Active member
21 Nis 2020
25
47
13
Awards
0
19
Dizisini çekebileceğimiz daha önemli şeyler var tarihimizde. "Ecdadım Osmanlı len!" diye gezen amcalar dışında kimse izlemiyordur.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)