Disney+, Percy Jackson dizisi için hazırlıklara başladı

Gizem

Forum Yöneticisi
1 Şub 2020
459
974
93
Awards
0
Adana
1589634777819.png

Harry Potter’ın sinemada yakaladığı başarının ardından stüdyolar bu başarıyı tekrarlayabilecek benzer genç yetişkin serilerinin peşine düşmüş, bu bağlamda Rick Riordan‘ın Percy Jackson & the Olympians serisi de sinemaya uyarlanmıştı. 2010 yılında vizyona giren Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief’in yeni bir seri başlatması umuluyordu. Nitekim öyle de oldu ve serinin ikinci filmi olan Percy Jakcson: Sea of Monster, 2013 yılında vizyona girdi. Ancak her iki film de hem pek beğenilmedi, hem de gişede beklentilerin altında kaldı. Böyle olunca seri iki filmin ötesine gidemedi.

Percy Jackson’ın sinemadaki macerası başarılı olamayan film uyarlamaları nedeniyle kısa kesilmiş olsa da, Rick Riordan’ın sevilen kitap serisi bu kez de dizi uyarlaması ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Rick Riordan, 2 gün önce Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Disney+‘ın bir dizi uyarlaması için hazırlıklara başladığını duyurdu.

1589634891328.png
Disney’den henüz konu hakkında bir açıklama gelmediği için bu dizi uyarlamasını kimin hazırlayacağı ve prodüksiyonun ne zaman başlayacağı gibi detaylar belirsizliğini koruyor.

Riordan’ın fantastik roman serisi, babasının Poseidon olduğunu ve Yunan mitolojisindeki tanrıların soyundan geldiğini öğrenen sıradan bir genç olan Percy’ye odaklanıyor. Kendisi gibi yarı tanrı olan gençlerle tanışan Percy, arkadaşlarıyla birlikte Yunan mitolojisindeki tanrılar ve yaratıklarla karşı karşıya geldiği bir maceraya atılıyor. Sinema uyarlamalarında Logan Lerman’ın hayat verdiği Percy’yi dizide kimin canlandıracağını bekleyip göreceğiz.

bashak

Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
19 Nis 2020
1,776
2,606
113
Awards
0
Kitapları da okumadım filmleri de izlemedim diziyi de izlemem gibi. İzlersem ilk olarak diğerlerini halletmem gerek

• Beğen
Tepkiler: isiktrkrl ve Gizem

isiktrkrl

Proje Koordinatörü
Proje Koordinatörü
28 Ara 2019
2,202
3,134
113
Awards
0
16
Kitaplarını okumuş filmlerini -özellikle ilk filmi- 759749 defa izlemiş biri olarak ilk gördüğümde mutluluktan ağlayabilirdim

isiktrkrl

Proje Koordinatörü
Proje Koordinatörü
28 Ara 2019
2,202
3,134
113
Awards
0
16
Beni Yunan Mitolojisi ile tanıştıran bu film aşırı iyi bir yapım olmamasına rağmen en sevdiğim film

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)