I Know This Much Is True

Gizem

Forum Yöneticisi
1 Şub 2020
459
974
93
Awards
0
Adana
1596737240321.png

HBO’nun yeni mini dizisi I Know This Much Is True, 6 bölümlük sezonuyla mayıs ayında izleyici karşısına çıktı. Wally Lamb‘in aynı isimli romanından uyarlanan diziyi Derek Cianfrance kaleme aldı ve yönetti.


Mark Ruffalo‘nun başını çektiği kadrosunda Melissa Leo, Kathryn Hahn, Rosie O’Donnell, Imogen Poots, Archie Panjabi, Philip Ettinger ve Bruce Greenwood gibi isimler yer alıyor.

Not: Romanın haklarını 1998’de 20th Century Fox almıştı ve başrolde Matt Damon’ın yer alacağı bir film çekileceği açıklanmıştı. Ancak proje gerçeğe dönüşmeyince haklar yeniden Lamb’in oldu. Ruffalo’nun diziye katılması Wally Lamb’in, Derek Cianfrance’in dahil olması da Ruffalo sayesindedir.

1596737297956.png
I Know This Much Is True’nun genel hikayesi Dominick ve Thomas Birdsey isimli iki kardeş üzerine kurulu. İkiz olan kardeşleri Ruffalo canlandırıyor. Orta yaşa gelmiş iki kardeşin problemli ilişkisinin yanı sıra kendi özel hayatları da ekrana geliyor. Bunu da daha çok Dominick üzerinden anlatmayı tercih ediyorlar.

Paranoid şizofreni tanısı konan Thomas için uzun zamandır kardeşten öte koruyucu görevini de üstlenen Dominick, çıkardığı sorunlar ve tanısı nedeniyle akıl hastanesinde gözetim altına alınan Thomas’ı oradan çıkartmak için uğraş vermeye başlar. Hastanede kapalı kalmanın kardeşine zarar vereceğine inanan Dominick’in eski eşiyle, yeni kız arkadaşıyla ve yakın çevresiyle olan ilişkisine de tanık oluyoruz.

Öte yandan Thomas’ın bulunduğu enstitüdeki hayatına, ikizlerin çocukluk ve gençlik dönemlerine, aileleriyle olan karmaşık ilişkilerine de adım atıyoruz.

 
  • Beğen
Tepkiler: elifisik ve bashak

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)