Into the Night - 1. Sezon

shad

Well-known member
22 Eki 2019
45
71
18
Awards
0
Herkese merhaba sayın Seyrederiz halkı,
Karantina günlerinde sıklıkla yaptığım bir eylemi gerçekleştirirken (Instagram'da turlamak) @netflixturkiye'nin bir gönderisine denk geldim. Bu gönderi Into the Night'ın fragmanıydı. İçerisindeki aksiyon, gerilim beni az da olsa çekti ve sırf zamanım geçsin diye "Neden olmasın?" dedim ve başladım. Ve şunu öğrendim ki dizi daha bu sabah çıkmış. İlk izleyip, bitiren benim :p (bu forumda) 6 bölümü, 42 dakikalık bölümler (ortalama olarak)...

Açıkçası karantina da insanları çeken bir konuyu ele almışlar. Dünya ve başına gelen felaketler. Bu dizide Güneş'in verdiği ışıkların yararlı değilde zararlı olacağını göreceğiz. Dizinin bir bölümünde bilimsel olarak açıklanıyor fakat gök bilimi ile pek ilgim olmadığı içi bilgim yok. İğne deliğinden bile Güneş ışığına maruz kalan her canlı yaşamını yitiriyor. Meyveler, sebzeler, yiyecekler ve hatta benzin bile bu durumdan etkilenip, tazeliğini yitiriyor.

Dizi uçakta ve Avrupa üzerinde geçiyor. Filmin asıl dili Fransızca fakat içerisinde birden çok farklı millet insanı var ve onların dilini de görebilirsiniz. Ayrıca Hakan Muhafız dizisinden tanıdığımız Mehmet Kurtuluş bu dizide de Ayaz olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak biraz şaşırıp, acaba o mu diye çok sorguladım ve öyleymiş. Kesinlikle bir Türk olarak böyle bir çalışmada görmek mutluluk verici. Ufak bir bilgi vereyim NATO bölümünde Türkleri aşağıladığı için bir askeri dövüyor :p

Kurtuluşa ermek istiyorsanız, sabah kalkıp akşam yemeğine kadar zaman geçsin diyorsanız kesinlikle izlenebilecek bir dizi. 10 üzerinden puan verecek olursam 7 olurdu. Bazı görsel efektler vs fazla iyi değil ama yinede izlenmeye değer. Sizi fragman ile başbaşa bırakıyorum:

UYARI: Dizinin başlarında bazı uygunsuz sahneler yer alıyor, bu yüzden bunu bilerek diziyi izleyiniz.
Düşüncelerinizi bekliyorum.

bashak

Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
19 Nis 2020
1,839
2,666
113
Awards
0
diğerlerinden sıra gelirse izlenebilir

• Beğen
Tepkiler: shad

Gizem

Forum Yöneticisi
1 Şub 2020
459
975
93
Awards
0
Adana
Çıkış tarihini unuttuğum için dün yeni diziye başlama hatası yaptım, biter bitmez izleyeceğim ilk dizi kesinlikle. Mehmet Kurtuluş oynayabilmiş mi merak ediyorum xd

• Beğen
Tepkiler: shad

shad

Well-known member
22 Eki 2019
45
71
18
Awards
0
Çıkış tarihini unuttuğum için dün yeni diziye başlama hatası yaptım, biter bitmez izleyeceğim ilk dizi kesinlikle. Mehmet Kurtuluş oynayabilmiş mi merak ediyorum xd
Açıkçası o kadar gerginliğin arasında sakin kalması ve gizli mafya rolü tam ona yakışmış

• Beğen
Tepkiler: bashak ve Gizem

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)