Kate Winslet, Lee Miller biyografisinin başrolünde

elifisik

Well-known member
23 Nis 2020
342
621
93
Awards
0
Ünlü oyuncu Kate Winslet'in yeni projesi belli oldu. Oscar ödüllü oyuncu Vogue kapak modeli olarak kariyerine başlayan ve daha sonra İkinci Dünya Savaşı muhabiri olan Lee Miller'in biyografisinin başrolünde yer alacak. İsmi "Lee" olarak açıklanan filmin senaryosunu son olarak All the Bright Places (Hayatın Kıyısında) filminin senaristliğini yapmış olan Liz Hannah kaleme alacak. Proje, daha önce Eternal Sunshine of the Spotless Mind filminde başrol ve görüntü yönetmeni olarak birlikte çalışmış olan ikiliyi tekrar bir araya getirecek.

Kate Winslet


Filmin yönetmeni olan ve Hollywood'un en başarılı görüntü yönetmenleri arasında gösterilen Ellen Kuras yaptığı açıklamada film hakkında şu şekilde konuştu.
“Eternal Sunshine of the Spotless Mind filmindeki tecrübelerimizden bu yana Kate ve ben sık sık kendi başımıza bir şeyler ürettik ve çoğu zaman da işbirliği yaptık. Lee, bize çok hayran olduğumuz parlak bir yazar olan Liz Hannah tarafından yazılan bir senaryo ile geldiğinde, filmi yapmak için karşı konulmaz bir fırsat verdi."
Konusu ne olacak?
Lee filmi, Lee Miller'ı II. Dünya Savaşı'nın ön saflarında bir foto muhabiri olarak çalışırken takip edecek ve gizli gerçekleri ortaya çıkarma misyonuna devam ederken Nazi Almanyası'na da yer verecek. Lee Miller, bir ihanet sonrasında, kendi geçmişinin gerçekleri hakkında bir hesaplaşmaya girecek. Tüm bunların ışığında film, bir Miller portresi ile izleyici karşısına çıkacak.

Filmin yapımcılık görevini Hopscotch Features şirketi adına Troy Lum ve Andrew Mason, Kate Winslet'la birlikte üstlenecek. Senaryo, Lee Miller'ın oğlu Anthony Penrose'un "The Lives of Lee Miller" adlı kitabından uyarlanacak. Filmin, 2021 yılının bahar aylarında Cannes sanal marketinde gösterime girmesi planlanıyor.

Sizin film hakkındaki düşünceleriniz neler? Filmi izlemeyi düşünüyor musunuz?
 
  • Beğen
Tepkiler: bashak ve Gökçe

Elifkoptu_

Well-known member
20 Nis 2020
171
207
43
Awards
0
Aynı zamanda anasayfada Timothee Chalamet’ın Bob Dylan’ı oynayacağını gördüm. Dylan çok karmaşık bir adam ama bence yine de güzel bir iş olacak.
 

elifisik

Well-known member
23 Nis 2020
342
621
93
Awards
0
Biyografi türünde olan filmleri severim. Zaten Kate Winslet var. Başarılı bir film çıkar ortaya.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)