Love is Blind

Gizem

Forum Yöneticisi
1 Şub 2020
459
974
93
Awards
0
Adana
1588110501785.png

13 Şubat’ta başlayan şov, bölümlerini üç haftalık zaman dilimi içerisinde yayınladı. Sezon 10 bölümden oluşuyor, ayrıca 5 Mart’ta yeniden bir araya gelme adı altında yan yana gelerek sezonu konuştukları özel bir bölüm de geldi. Kinetic Content‘in yapımını üstendiği şov, gördüğü ilgi sonrası “çift” sezonluk onay aldı.
Love is Blind esasında deneye dayalı bir flört şovu. 38 güne yayılan bir zaman diliminde geçiyor. 15 kadın ve 15 erkekten oluşan bir katılımcı listesi var. Sunuculuğu Vanessa ve Nick Lachey çifti üstleniyor.
** 1. aşama: Kadınlar bir evde, erkekler ise diğer evde birlikte yaşıyorlar ve yüz yüze görüşmeden flört etmeye başlıyorlar. Bunu da yan yana olan kabinler sayesinde yapıyorlar. Yani sadece birbirlerinin seslerini duyarak ve sohbet ederek anlaşıyorlar.Şovun bu kısmı 10 gün sürüyor. Bir noktada çift olmaya ve ilişkilerini resmileştirmeye karar veren kişiler olursa birbirleriyle tanışma fırsatı yakalıyor. Eğer anlaşırlarsa (beklediklerini bulurlarsa) ilk aşamayı birlikte tamamlıyorlar. Tahmin edersiniz ki bu süreçte bir kişi birden fazla kişiyle konuşuyor, etkileniyor ve devamında hemcinsler yine aynı eve dönüyorlar. Ayrıca yüz yüze konuştuğun kişi fiziksel açıdan beklediğin gibi çıkmayabiliyor.

1588110321091.png

** 2. ve 3. aşama: İlk aşamayı tamamlayabilen çiftler birlikte Meksika’ daki bir otele gidiyorlar. Böylece hem birbirlerini “daha yakından” tanıma fırsatı yakalıyorlar, hem kadınlar ve erkekler diğer yarışmacılarla tanışıyorlar hem de hep birlikte vakit geçiriyorlar. İlişkileri bu kısmı da sorunsuz atlatırlarsa bu sefer çekimlerin yapıldığı Atlanta’ ya dönüp bir apartman dairesinde birlikte yaşamaya başlıyorlar. Birbirlerinin ev haline tanık olmanın yanı sıra ciddileşen ilişkiler aile üyeleriyle tanışmaya doğru gidiyor.

** Son aşama: Deneyin ilk aşamasını tamamlayan çiftler esasında nişanlı olarak ayrılıyorlar ve deney sonunda yapılacak düğünlerine doğru gün saymaya başlıyorlar. Bunun da bilincindeler zaten. Hatta ilk aşamada evlilik tekliflerine de tanık oluyoruz. Dolayısıyla son kısımda çiftlerin düğün hazırlıklarına, bekarlığa veda partilerine ve en nihayetinde düğünlerine de tanık oluyoruz. Düğünlere ayrılmış birinci sezon finali 84 dakika. Tabii düğün yapıyor olmaları sona gelen çiftlerin hepsinin nikah sırasında “Evet” cevabını verdikleri anlamına gelmiyor.

Okuduğum yorumlarına bakarak söyleyebilirim ki "Kısmetse Olur"un bir tık farlı bir versiyonu. Gidişat ise daha profesyonel ve eğlenceli ilerliyor. Sevdiğinizle bütün bu aşamaları geçerseniz ruh eşinizi bulmuşsunuzdur zaten xd. Bölümler ise ortalama 1 saat olduğundan sıkılmadan izlenebilir. Ama yine de izler miyim? Hayır :) Peki siz izler misiniz? Ne düşünüyorsunuz?

 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)