Netflix bazı yapımları Youtube üzerinden yayımlayacak

Gizem

Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
1 Şub 2020
459
974
93
Awards
0
Adana
Koronavirüs salgını sebebiyle evlerimizden çıkmadığımız şu günlerde online oyun, dizi ve film platformları üzerinde geçirdiğimiz vakit de ciddi oranda artmış durumda. Oyun platformları kullanıcılarına evde kaldıkları süreyi keyifli değerlendirmeleri için çeşitli ücretsiz oyunlar sunarken geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz Lionsgate gibi film şirketleri ise Youtube üzerinden düzenledikleri ücretsiz etkinlikler ile karantina sürecini keyifli geçirmemize yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Süreç için destek mahiyetinde bir karar da en popüler online dizi ve film platformlarından olan Netflix‘ten geldi. Netflix ücretsiz olarak Youtube üzerinden 10 belgeselini izleyiciler ile paylaştı. Bu adımın atılmasındaki bir diğer etkili sebep ise dünya genelinde uzaktan eğitimin yaygınlaşmış olması. Bu yöntemle çocukların ve öğretmenlerin bilgiye erişimleri daha kolay ve eğlenceli bir hale getirilmek istenmiş.

1588020376143.png

Babies, Zion, Our Planet, Chasing Coral, 13th, The White Helmets, Knock Down the House,Abstract: The Art of Design, Explained ve Period. End of Sentence belgeselleri şu an için Neflix‘in Youtube kanalı üzerinde ücretsiz olarak izleyicilerin beğenisine sunulmuş durumda. İçeriklerin tümü şimdilik yalnızca İngilizce seçeneği ile yayınlanmış olsalar da belgesellerin tümü için ilerleyen zamanlarda farklı dillerde altyazı seçeneklerinin de ekleneceği belirtiliyor. Netflix ücretsiz olarak yayınladığı bu belgeseller ile her yaştan insanın evde izolasyon sürecine bir nebze de olsa katkıda bulunmayı hedefliyor.
Netflix'in bu davranışını nasıl buldunuz? Yorumlarınızı çok merak ediyorum..
 

ecem

Well-known member
20 Nis 2020
660
1,152
92
Awards
0
güzel hareket bence ama aşırı ilgi göreceğini sanmıyorum
 
  • Beğen
Tepkiler: isiktrkrl

isiktrkrl

Proje Koordinatörü
Proje Koordinatörü
28 Ara 2019
2,067
2,989
113
Awards
0
16
İlk cümle yüzünden beynimde karantinada parayı bulan şirketler tiktok'u dönüyor
 
  • Beğen
Tepkiler: ecem

ozgebahar.k

Active member
20 Nis 2020
38
43
18
Awards
0
Belgesellerin çok ilgi göreceğini sanmıyorum onun yerine ilgi toplamak amacıyla bir filmi veya diziyi ilk yayınlayıp sonra belgeselleri salsalar daha mantıklı olurdu
 
  • Beğen
Tepkiler: Gizem

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)