Netflix Dark dizisini anlamayanlar için bir internet sitesi açtı.

elifisik

Well-known member
23 Nis 2020
342
621
93
Awards
0
Netflix'in bilim kurgu dizisi Dark 3. sezonu ile 27 Haziran tarihinde ekranlara dönmüştü. İlk iki sezon için çok yapılan "Olaylar çok karışık, anlayamıyoruz." yorumu 3. sezonun gelmesiyle birlikte epey arttı. Netflix sorularına cevap bulamayan izleyicilere yardımcı olması için yeni bir internet sitesi kurdu: Dark Rehberi

dark

Siteye ilk girdiğinizde karşınıza şimdiye kadar hangi sezon ve hangi bölümleri izlediğinizi seçebileceğiniz bir menü çıkıyor. Bu şekilde spoiler almadan rahat rahat siteyi gezebiliyorsunuz. İzlediğiniz bölümleri seçtikten sonra size özel düzenlenmiş bir soy ağacı karşınıza çıkacak. Dark dizisinin akraba ilişkileri biraz kafa karıştırıcı olduğu için bölüm bölüm soy ağacını koymaları herkes açısından iyi olmuş. Soy ağacı üzerinden bilgi almak istediğiniz karakterin resmine tıklayarak karakter ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz kişinin diğer karakterler ile ilişkisine ve dizi boyunca dahil olduğu olaylara da ulaşabilirsiniz.

Sitede Türkçe dil seçeneği de mevcut. Soldaki menüden dili ayarlayabilirsiniz. Aynı yerden dizinin bölümlerine ve ailelere de ulaşabilirsiniz.

Ayrıca soldaki menüde "Ne", "Kim", "Ne zaman" seçenekleri var. 'Ne' yazan yere tıklarsanız dizi için bir sembol olmuş pek çok nesnenin ne olduğuna ve aslında ne ifade ettiğine de ulaşabilirsiniz. 'Kim' ifadesine tıklarsanız karakterlere, karakterlerin ilgili olduğu kişi ve olaylara bakabilirsiniz. 'Ne zaman' ifadesinde ise zaman dilimleri var. Farklı yıllarda neler yaşandığına ya da hangi olayın hangi zamanda gerçekleştiğine göz atabilirsiniz.

Siteye https://darknetflix.io/tr bu linkten ulaşabilirsiniz. Siz site hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce olayların karmaşasını gidermek için yararlı mı?

• Beğen
Tepkiler: isiktrkrl

Elif

Well-known member
20 Nis 2020
159
307
63
Awards
0
16
Dizinin sadece karakter kadrosu karışık. Karakterlerin şimdi, gelecek ve geçmiş hallerini öğrendikten sonra çok bir problem kalmıyor ama yine de site çok güzel olmuş. Dün 1 saat sitede gezdim. 10/10 hazırlamışlar, beğendim.
Sadece ilk bölümlerde karmaşık geliyordu ama ilerleyen bölümlerde zamanla oturuyor zaten
katılıyorum
Son sezonu izlemedim ama ilk iki sezon cidden o kadar karmaşık değildi
Aslında son sezon, ilk iki sezona göre daha karmaşık bence. Çünkü farklı zaman dilimleri yetmiyormuş gibi iki farklı dünya yarattılar. her şeyin sayısı iki katına çıktı xvieqcahscrünçzn

isiktrkrl

Proje Koordinatörü
Proje Koordinatörü
28 Ara 2019
2,202
3,134
113
Awards
0
16
Ben bu dizide hala 3. bölümdeyim... ama hava çok sıcak izlenmiyor

isiktrkrl

Proje Koordinatörü
Proje Koordinatörü
28 Ara 2019
2,202
3,134
113
Awards
0
16
Güzel ama ben denildiği kadar sevemedim daha çok izlemedim diye mi bilmiyoeum ama
Kaçıncı bölümdesin bilmiyorum ama bu zamana kadar sevmediysen bundan sonra da çok sevmezsin çünkü ben de birçok kişi gibi ilk birkaç bölümde aşık olmuştum

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)