Netflix'in yeni yerli dizisi Fatma için çalışmalara başlandı

bashak

Well-known member
19 Nis 2020
1,616
2,415
113
Awards
0
Netflix'in temizlikçi bir kadın olan Fatma'nın hayat hikâyesini ve başına gelenleri anlatan yeni yerli dizisi Fatma'dan ilk fotoğraf geldi. Şirketin resmi Instagram hesabından yapılan paylaşım ile dizinin çekimlerine başlandığı da ortaya çıkmış oldu.

Netflix Türkiye geçtiğimiz mart ayında düzenlediği etkinlik ile ilk yerli film olan Yarına Tek Bilet, Atiye’nin 3.sezonunun yanı sıra ve Şimdiki Aklım Olsaydı, Fatma, Sıcak Kafa gibi yeni yerli dizi projelerini açıklamıştı. Bu yapımlardan Şimdiki Aklım Olsaydı dizisinin çekimlerinin başlayacağı 15 Temmuz günü iptal edilmesi ise tepki toplamıştı. Dizinin senaristi Ece Yörenç Altyazı Fasikül‘e yaptığı açıklamalarda senaryoda eşcinsel bir karaktere yer verilmesinden dolayı çekimlere izin verilmediğini dile getirmişti.

190'dan fazla ülkede 183 milyon ücretli kullanıcıyla dünyanın en büyük veri akışı platformlarından olan Netflix, son dönemlerde Türkiye'deki yapımlarına bir hayli önem vermeye başladı. 2018 yılında yayın hayatına başlayan Hakan: Muhafız, ertesi sene gelen Atiye ve bu yılın başlarında çıkan olaylı dizi Aşk 101 derken şirket, kısa sürede birçok yerli dizi üretmeye başladı.

Netflix, geçtiğimiz hafta yayınladığı basın açıklamasında Türkiye’den çekilmeyi düşünmediklerini ifade etmişti. Türkiye’de yeni projelere başlanacağını ve bundan dolayı heyecanlı olduklarını belirttikleri açıklama, Türkiye’den çekilme iddialarının doğru olmadığını gösteriyordu.

Netflix, bugün sosyal medya hesabından paylaştığı bir fotoğraf ile Türkiye yapımı orijinal dizi projelerinin hepsinin iptal olmayacağını doğrulamış oldu. Instagram sayfasından yapılan paylaşımda “Aramıza hoş geldin #Fatma! Heyecanlı bir geri sayım başladı.” ifadelerine yer verildi. Yapılan paylaşımların ardından Netflix’in duyurduğu diğer projelerin akıbeti ise merak konusu olmaya devam ediyor.

http://instagr.am/p/CDJpzAbMdln/
Temizlikçi bir kadın olan Fatma'nın hayat hikâyesini konu alan aynı addaki dizide, Fatma'nın kocası Zafer hapisten çıktıktan bir süre sonra ortadan kaybolur. Zafer'i aramak için yola çıkan Fatma ise bu sırada beklenmedik bir cinayet işler. Zafer'in karanlık bağlantılarının bu cinayeti öğrenmesiyle, hayatta kalmak için öldürmeye devam etmekten başka çaresi kalmadığını anlayan Fatma, artık bir yandan kocasını ararken diğer yandan da masum 'temizlikçi kadın' olarak cinayet işlemeye devam eder.

Çekimlerine 16 Temmuz günü başlanan dizinin yapımcılığını Başak Abacıgil üstleniyor. Senaryosu Özgür Önürme tarafından kaleme alınan yapımın yönetmenlik koltuğunda ise Özer Feyzioğlu oturuyor. Diziye adını veren Fatma isimli bir karakterin hayatını anlatan dizinin başrolünde ise Bana Masal Anlatma, Her Şey Seninle Güzel ve Çiçero gibi filmlerden tanıdığımız Burcu Biricik yer alıyor. Dizinin ne zaman izleyici ile buluşacağı henüz belli değil
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)