Normal People’ın yönetmeni 2. sezon planları hakkında konuştu

ecemtspnr

Well-known member
Top Poster Of Month
23 Nis 2020
3,123
4,036
113
Awards
0
İrlandalı yazar Sally Rooney‘nin çok satan romanından uyarlanan Normal People dizisi, nisan ayı sonunda yayımlanmaya başlamış ve hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından beğeniyle karşılanmıştı. İzleyicilerin gönlünü kazanan dizi adından övgüyle söz ettirirken, aynı zamanda da BBC’nin son dönemde en çok izlenen dizilerinden biri oldu.

Marianne ve Connell’ın İrlanda’da küçük bir kasabadaki lisede başlayıp yıllar içinde farklı şehirlerde, farklı şekillere bürünen karmaşık ilişkisine odaklanan dizinin ilk altı bölümünü yöneten Lenny Abrahamson ve hikâyenin merkezinde yer alan iki gence hayat veren Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal, geçtiğimiz günlerde bir ropörtaj verdi. Edgar-Jones, Mescal ve Abrahamson dizinin yaratım süreci ve karakterler hakkındaki görüşleri hakkında konuşurken, dizinin 2. sezonunun çekilip çekilmeyeceği sorusu da gündeme geldi.

Normal People, 12 bölümün ardından uyarlandığı romanın tamamını ekrana uyarlamış ve hikâyesini noktalamış olsa da, dizinin açık uçlu bir finalle bitmesi ve izleyicilerden gördüğü yoğun ilgi 2. sezonun çekilebileceğinin konuşulmasına neden oldu. Dizi ekibi finalin ardından verdikleri ropörtajda şu an için 2. sezon çekme gibi bir planları olmadıklarını söylese de, ileride hikâyenin devam ettirilmesi fikrine tamamen karşı çıkmadı.

normal-people (1).jpg

Dizinin ilk 6 bölümünün yönetmeni Lenny Abrahamson, olası bir 2. sezona dair fikirlerini paylaştı. Bu karakterleri yeniden ziyaret etme ihtimali üzerine konuştuklarını söyleyen Abrahamson, bunun aralarında yapılmış, resmi olmayan bir konuşma olduğunu, 2. sezon için somut bir görüşme gerçekleşmediğini belirtti. Ancak Abrahamson, birkaç yıl sonra bu karakterleri yeniden ziyaret etme fikri üzerine düşünmeye devam ediyor. Eğer herkes kabul eder ve doğru şartlar oluşursa beş yıl sonra bu karakterleri yeniden ziyaret edip, neler yaşadıklarını, nerede olduklarını görmek istediğini söyleyen Abrahamson, “İkisinden birisi anne ya da baba olmuş mu? Nasıl ilişkiler içindeler ve yeniden karşılaşmaları bu ilişkileri nasıl etkiler?” gibi sorular üzerine düşünüyor. Dizinin finalinden birkaç ay sonrayı anlatmanın tuhaf olacağını söyleyen Abrahamson, aradan zaman geçmesi gerektiğine inanıyor. Bunun için oyuncuların da gerçekten yaşlanmasını beklemek gerektiğini söyleyen yönetmen, bundan 5-10 yıl sonra Before Sunset benzeri bir 2. sezon çekilebileceğini düşünüyor.

Siz diziyi ya da Before Sunset'i izlediniz mi? Sizce Bu tarz bir sezonun gelmesi nasıl olur?
 

isiktrkrl

Proje Koordinatörü
Proje Koordinatörü
28 Ara 2019
2,589
3,506
113
Awards
0
16
Normal People'ı daha izlemedim ama izlemeyi düşünüyorum ve planladıkları şey de baya güzel olabilir
 
  • Beğen
Tepkiler: Elif

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)