Pixar'ın yeni animasyon filmi Soul’dan yeni bir fragman yayımlandı!

Elif

Well-known member
20 Nis 2020
158
298
63
Awards
0
15
Pixar’ın yeni animasyon filmi Soul’dan yeni tanıtım fragmanı yayımlandı. Tina Fey ve Jamie Foxx’un seslendirme kadrosunda yer aldığı Soul, 20 Kasım’da gösterime girecek. Pek çok animasyon filmini sinema dünyasına kazandıran Pixar, kasım ayında bu yılki ikinci filmi olan Soul‘u sinemaseverlerin beğenisine sunacak.

Soul’da, New York’un ünlü caz kulübü The Blue Note’ta çalma hayalleri kuran müzik öğretmeni Joe Gardner’ın (Jamie Foxx seslendiriyor), kanalizasyon deliğine düştükten sonra başka bir aleme geçiş yapmasıyla başlayan olayları izleyeceğiz. Orada, 22 (Tina Fey tarafından seslendiriliyor) adlı bir ruhla tanışan Joe çok geç olmadan ruhunu dünyadaki bedenine geri döndürmek için uğraşıyor.

Seslendirme kadrosunda Tina Fey, Jamie Foxx, John Ratzenberger, Daveed Diggs gibi isimlerin yer aldığı filmin senaryosunu Mike Jones ve Star Trek: Discovery dizisinin senaristlerinden Kemp Powers beraber yazdılar. Ünlü müzisyen Jon Batiste, Soul’un müziklerinin sorumluluğunu aldı. Filmin yönetmen koltuğunda ise Up, Inside Out, Monsters, Inc. gibi yapımlara imza atan Oscar ödüllü Pete Docter bulunuyor.

1593439093912.png

Filmin yönetmeni Pete Docker, Soul ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dinsel gelenekleri ve kültürel gelenekleri temsil eden bir süre insanla konuştuk ve ruhun ne olduğunu sorduk. Hepsi “buğulu”, “ruhani” ve fiziksel olmayan bir şey olduğunu söylediler. Bunu nasıl yapabileceğimizi düşündük. Büyük bir meydan okumaydı. Ama şunu söylemeliyim ki ekip gerçekten bu kelimelerin yansıması olan ama aynı zamanda tanıdık olan şeyleri bir araya getirdi” dedi.

Filmin geçtiğimiz günlerde yayımlanan fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Filmin 20 Kasım’da vizyona girmesi planlanıyor. Ancak korona virüs salgını vizyon takvimini alt üst etmeye devam ettiği için filmin bu tarihte gösterime girip giremeyeceğini bekleyip göreceğiz.

 

ecem

Well-known member
20 Nis 2020
230
492
62
Awards
0
Öyle deli gibi animasyon izleyen biri değilim maalesef ama bunu merak ettim, umarım ertelenmez
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)