poptoys kimdir?

poptoys

Active member
22 Eki 2019
25
12
3
Awards
0
Selamlar,

Ben Emirhan DOĞAN. 17 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum ve 12. sınıf öğrencisiyim. Seyrederiz'in de içinde bulunduğu Yugodi internet siteler zinciri ve sosyal medya hesaplar zinciri yöneticisiyim. Her ne kadar kendimi yeni olarak görsem bile 3 yıldır sevgili Atabeyi ile birlikte çeşitli projelerde görev aldım. Ekstra olarak freelance grafik tasarımcılığı ile uğraşıyorum. Yugodi haricinde ise global bir Multiplayer yapımcısında destek ekibi görevlisiyim.

Artık bilgisayar başında yalnızca oyun oynamayı bırakıp, kendimi geliştirmek için adımlar atmaya karar verdiğimde 12 yaşındaydım. Daha sonrasında ise Photoshop ile tanışmam oldukça hızlı oldu. 2 yıl boyunca arkadaşlarıma, kendi sunucularıma tasarım yaparak kendimi geliştirdim ve ilk satışımı 14 yaşımda yaptım. Belki de bu hayatta bana en zevk veren şeylerden bir tanesiydi kendi paramı kazanmaya başlamak. Daha sonra 2016 yılına kadar freelance grafik tasarımı satışları yapmaya devam ettim. 2016 yılının Kasım ayında Alman bir sunucu firmasına editör rütbesinde katıldım ve ilk haber içeriğimi orada ürettim. Tabii ki bu firmada Atabeyi ile tanıştım. Benim için uzuun bir yolculuğun ilk zamanlarıydı.

2 ay boyunca editör rütbesinde görev aldım. Günde 7-8 içerik üreterek üstlerimin gözüne girmeyi seviyordum. Okulda, tenefüslerde, evde veya boş bulduğum her an içerik üretmek için çaba gösteriyordum. Sonrasında ise Atabeyi ile imlec.net projesini kurduk ve orada 1 ay kadar bir süre editör rütbesinde görev aldım. Daha sonrasında ise Genel Yayın Yönetmeni pozisyonuna terfii görüldüm ve benim gibi kendini geliştirmek isteyen, içerik üretmek isteyen kişilere yardımcı olmaya başladım. Kendi öğrendiğin bilgileri, başkalarına aktarabilmek ve onlar için bir yol gösteren olmak oldukça zevkli bir şey diyebilirim. Yani bilgisayar başında yalnızca oyun oynayan birisinin 1 yıl içerisinde başka birilerini eğitebilecek düzeye gelmesi bile objektif olarak bakıldığında oldukça güzel duruyor.

İmlec.net projesinden sonra Atabeyi ile birlikte çoğu projeye imza attık ve sayamadığım kadar ekip arkadaşı ile çalıştık, onları eğitme imkanı bulduk. Çoğu büyük firmalar ile anlaşmalar yaptık, deneyimler edindik, yeni şeyler öğrendik. 3 yıl içerisinde edindiğim deneyimleri ve görev aldığım projeleri teker teker anlatmak ile vaktinizi çalmayacağım. Tabii ki bu 3 yıl içerisinde kendimi photoshop ve diğer adobe programları ile geliştirme imkanı buldum ve yine freelance olarak satış yapmaya devam ettim. Bu yolda en büyük yol göstericim, mentorum Atabeyi olmuştur ve kendisine bu konudan bile ne kadar teşekkür etsem az. Şimdi ise Yugodi yöneticisiyim ve 60'dan fazla internet siteler ve sosyal medya hesapları zincirinin yöneticiliğini üstleniyorum.

Genel olarak yaptığımız işleri, deneyimleri bir kenara bırakalım. Günlük hayatımda oldukça sosyal ve insanlarla iyi geçinmeyi seven bir insanım. Kolay kolay sinirlenebilen birisi değilim. Futbol, Basketbol veya herhangi bir spor dalıyla pek alakam olmadığını söyleyebilirim. Belki de en sevmediğim özelliğim bu olabilir, spor ile neredeyse hiç alakalı bir insan değilim. Genellikle simulasyon oyunları oynamayı çok seven bir insanım ve boş vakitlerimde ETS2, Farming Simulator 2017 tarzı oyunlar oynamak bana oldukça zevk verir. Kendini geliştirmenin hiçbir zaman sınırı olmadığına inanan bir insanım. İnsan, biraz istediği zaman her şeyin üstesinden gelebilecek kapasitede bir canlıdır. Yalnızca biraz çaba ve emek göstermek gerekiyor.

Not: Hakkımda merak ettiğiniz sorular var ise bu konu altına yazabilirsiniz.

Sevgiler,

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)