Ridley Scott imzalı HBO Max dizisi Raised By Wolves'tan fragman geldi

bashak

Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
19 Nis 2020
1,839
2,657
113
Awards
0
1596743151885.png

HBO Max’in en çok beklenen projelerinden biri sadece birkaç hafta içinde yayında olacak. Blade Runner, Alien, Thelma & Louise ve Gladiator gibi kült filmlerin, Prometheus, The Martian ve Covenant gibi güncel bilimkurgu yapımlarının öne çıkan yönetmeni Ridley Scott bu defa kendisini televizyon ekranlarında göstermeye hazırlanıyor. Çok kısa bir süre önce yayın hayatına başlamış olan HBO Max, en çok merak uyandıran yapımlarından biri olan Raised by Wolves'dan fragman yayımladı ve yayın tarihini 3 Eylül olarak duyurdu.

Önümüzdeki ay izleyiciyle buluşacak olan bilimkurgu dizisinin ilk 2 bölümünü Scott yönetirken yaratıcı koltuğunda ise Denis Villeneuve’ün Prisoners adlı yapımının da senaristliğini üstlenmiş olan Aaron Guzikowski yer alıyor. Scott dışında yönetmenlik görevi üstlenecek isimler ise Luke Scott, Alex Gabassi, Sergio Mimica-Gezzan ve James Hawes.

İnsan ırkının yeni yeni adım attığı bir gezegende çocukları yetiştirme görevini üstlenen iki android’i konu alan dizide; büyüyen koloniler din kavgaları yüzünden bölünmenin eşiğine gelecek, android’ler tarafından inancın kontrolü de giderek zorlaşacak.
Hikâyenin merkezinde yer alan iki android‘e Amanda Collin ve Abubakar Salim‘in hayat verdiği dizinin başrollerinde bu iki isme Vikings , Warcroft gibi yapımlarla adından söz ettiren Travis Fimmel eşlik ediyor. Dizinin oyuncu kadrosudna ayrıca Winta McGrath, Niamh Algar, Matias Varela, Felix Jamieson, Ethan Hazzard, Jordan Loughran, Aasiya Shah ve Ivy Wong gibi isimler yer alıyor.

1596743331354.png

Dizi, 2018’de TNT ekranları için hazırlanmaya başlamış ancak Warner Media’nın yeni dijital platformu HBO Max’in ortaya çıkması ile kendisine yeni bir ev bulmuştu. İlk sezonu 10 bölümden oluşacak olan dizi 3 Eylül 2020'de HBO Max'de yerini alacak. Ne yazık ki HBO Max Türkiye'de daha gösterime açılmadı.

Yayımlanan fragman ve posterden anladığımız kadarıyla ortaya epey iyi bir yapım çıkacak gibi duruyor. Açılmasından itibaren beklentileri karşılayamayan HBO Max için oldukça iyi bir fırsat bu dizi, platformun böyle kaliteli yapılara ihtiyacı var. Gerek konusu, fragmanı gerek Ridley Scott gerek Travis Fimmel'in olması bu yapımı benim için çok ilgi çekici hale getirdi. Çok umutluyum bunun için ve izlemeyi kesinlikle düşünüyorum. Sizin ilginizi çekti mi, izlemeyi düşünüyor musunuz?

Gizem

Forum Yöneticisi
1 Şub 2020
459
975
93
Awards
0
Adana
HBO dizilerinin görselleri genelde dikkatimi çekiyor, konusu da klasik ergen dizilerinden olmadığı için şans verilmeye müsait:)
ama konusu farklı olduğu için ön yargısız yaklaşmamak da imkansız açıkçası

ecemtspnr

Well-known member
Top Poster Of Month
23 Nis 2020
2,570
3,489
113
Awards
0
HBO dizilerinin görselleri genelde dikkatimi çekiyor, konusu da klasik ergen dizilerinden olmadığı için şans verilmeye müsait:)
ama konusu farklı olduğu için ön yargısız yaklaşmamak da imkansız açıkçası
Gerçekten görselleri bu denli etkileyen tek ben miyim diye düşünüyordum çünkü hiç kimse bunu belirtmiyor skfushgf

• Beğen
Tepkiler: bashak

Hayrunnisa

Well-known member
23 Tem 2020
192
265
63
Awards
0
Bu tür geleceğe dair başka bir gezegende yaşama ihtimali, orada bebek büyütmek, robotlar vs. konu edinen bir yapım olduğu için kesin izlerim. En sevdiğim konular.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)