Scott Pilgrim'ın anime uyarlaması çıkabilir

elifisik

Well-known member
23 Nis 2020
342
621
93
Awards
0
Bryan Lee O’Malley’nin yazıp çizdiği Scott Pilgrim, film uyarlamasından sonra şimdi de anime projesi olma yolunda. Filmin yönetmenliğini yapan Edgar Wright böyle bir ihtimalin olabileceğini doğruladı.

İlk olarak 2004 yılında yayımlanan ve ardından 2010 yılına dek toplamda 6 cilt çıkan Scott Pilgrim çizgi romanları, 2010 yılında Scott Pilgrim vs. the World adı ile (Scott Pilgrim Dünyaya Karşı) izleyicilerin beğenisine sunulmuştu. Adını çizgi romanının 2. cildinden alan film, gençlik filmlerinden sayılabilecek aksiyon, fantastik, komedi türlerini bir araya getiren eğlenceli bir film.

Film, tuhaf bir karakter olan Scott Pilgrim’in; soğuk davranışlı, Scott’a göre sosyal olarak fazlasıyla tehlikeli olan Ramona’ya aşık olması neticesinde baş etmesi gereken eski sevgilileriyle düellolarını konu alıyor. Scott’ın basçı olduğu müzik grubu sayesinde bolca punk rock düellosu da içeriyor. Ramona’nın da geçmişinden getirdiği bazı sırlarla beraber olaylar gelişiyor. Film her izleyiciye hitap etmemekle birlikte kendisine ait büyük bir hayran kitlesini de bulundurmaktadır.

Michael Cera ve Mary Elizabeth Winstead’ın başrollerini üstlendiği filmin yayımlanmasının üzerinden tam 10 yıl geçti. Filmin yönetmeni Edgar Wright henüz ortada resmi bir şeyin olmadığını ancak bir anime uyarlaması için kafa yorduklarını açıklaması hayranlarını oldukça heyecanlandırdı.

scott pilgrim


Scott Pilgrim anime uyarlaması henüz resmi değil
Filmin yönetmeni Edgar Wright yaptığı bir konuşmada şöyle söyledi:
“Henüz resmileşmemiş olsa da bazı planlar bulunmakta. Elimizdeki zengin ve animasyona uyarlamaya uygun içeriği değerlendirecek planlar yapıyoruz. Bir süredir Bryan Lee O’Malley ve Jared LeBoff ile diyalog halindeyiz. Çizgi romanları anime formunda değerlendirsek nasıl olur…”
Ayrıca serinin yazarı Bryan Lee O’Malley'in verdiği bir söyleşi sırasında, Koronavirüs pandemisi boyunca Scott Pilgrim için bazı alternatif çizimler yaptığını söylemesi de gözlerden kaçmadı.
“Karakterleri tekrar ziyaret edip ne yaptıklarını görmek istiyorum. Scott karakterini salgının başında kocaman bir sakalla çizdim ve bunun eğlenceli bir görüntü olacağını düşünüyorum.”
Elbette Bryan Lee O’Malley'nin bu sözleri anime projesinin bir parçası mı yoksa karantina sürecinde eğlenmek için yaptığı bir şey mi bilemiyoruz. Yine de yönetmen Edgar Wright'ın sözleri ortada bir anime uyarlaması olacağını doğruluyor.

Siz Scott Pilgrim vs. the World filmini izlediniz mi? İzlediyseniz film ile ilgili düşünceleriniz neler? Eğer anime olursa izlemeyi düşünüyor musunuz?
 

isiktrkrl

Proje Koordinatörü
Proje Koordinatörü
28 Ara 2019
2,243
3,176
113
Awards
0
16
Filmini izlemedim ama izlemeyi düşünüyorum, animesini büyük ihtimalle izlemem
 
  • Beğen
Tepkiler: Elif

Elif

Well-known member
20 Nis 2020
159
307
63
Awards
0
16
Filminin başlarını aşırı beğenmiştim sona doğru sıktı ama güzeldi buna da kesin göz atarım
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)