Sefiller romanının yeni uyarlaması: Les Misérables

ecemtspnr

Well-known member
23 Nis 2020
3,326
4,264
113
Awards
0
27 Mayıs’ta Türkiye televizyonlarında Tivibu üzerinden yayın hayatına başlayan BBC First, Temmuz ayında çok konuşulacak bir yapıma ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Birçok kült diziye ev sahipliği yapan BBC First, bu kez edebiyat dünyasının klasiklerinden birine yer veriyor. Victor Hugo’nun aynı isimli romanından uyarlanan mini dizi Les Misérables Temmuz ayında BBC First seyircileri ile buluşuyor.

Les Misérables


Victor Hugo’nun Sefiller adıyla Türkçeleştirilen ölümsüz eserinden uyarlanan Les Misérables dizisi, Temmuz ayında BBC First ekranlarında Türkiye’deki seyircileriyle buluşacak.

Başrollerini Lily Collins, David Oyelowo ve Dominic West‘in üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Olivia Colman, Adeel Akhtar, Josh O’Connor, David Bradley ve Erin Kellyman gibi isimler de bulunuyor.

Les Misérables


Les Misérables konusu:
Fransız Devrimi’nin önceki günlerinde geçen ve ihtilalin her iki tarafını da gözler önüne seren bu mini dizi, toplum tarafından dışlanmış eski mahkum Jean Valjean’ın yaşam mücadelesini mercek altına alıyor. Dominic West, Jean Valjean’i canlandırırken; Lily Colins de kızı için her türlü fedakarlığa katlanan Fantine karakterini canlandırıyor. David Oyelowo ise kurallara sıkı sıkıya bağlı polis müfettişi Javert’e hayat veriyor.

Daha önce War & Peace’i (Savaş ve Barış) ekrana taşıyan Andrew Davies tarafından hayata geçirilen Les Misérables dizisinin yönetmen koltuğunda The Children ve Waz gibi yapımlardan tanıdığımız Tom Shankland bulunuyor.

Dizi, 12 Temmuz 21:00 itibariyle her Pazar BBC First ekranlarında izleyici ile buluşacak.

 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)