Şimdiki Aklım Olsaydı iptal edildi!

ecemtspnr

Well-known member
23 Nis 2020
2,610
3,529
113
Awards
0
12C81FC3-0D07-4343-B888-7FFF955C4AB1.jpeg
Netflix, Türkiye’de çıkarttığı başarılı projelerden sonra gelecek yeni yapımlarını açıklamıştı. Bunlardan bir tanesi olan ve Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği aynı zamanda Çağan Irmak‘ın yöneteceği Şimdiki Aklım Olsaydı dizisini çekimlere sadece bir gün kala iptal etti. Dizinin kadrosunda Özge Özpirinççi, Birkan Sokullu, Burak Yamantürk, Feyyaz Yiğit , Ümit Erlim , Elifcan Ongurlar bulunuyordu.

Set ekibine dizinin iptal edildiği, dizide eşcinsel bir çiftin cinsel içerikli bir sahnesi bulunduğu ve sebebinin bu olabileceği söyleniyor. Şu sıralarda zaten epey tartışmaya sebep olan Netflix ve RTÜK arasındaki gerilimden dolayı, Netflix’in sansürsüz bir ortam istediği ve bu yüzden projeyi rafa kaldırdığı düşünülüyor. Henüz Netflix’ten ve Ay Yapım’dan resmi bir açıklama gelmese de proje iptal olmuş gibi görünüyor.

Netflix, Mart ayında düzenlediği etkinlikte dizinin konusunu ve kadrosunu açıklamıştı. İşte dizinin konusu:

Reyhan, Nadir ile olan 10 yıllık evliliği içinde kaybolmuş mutsuz bir kadındır. Evliliğinden, çocukluğundan beri tanıdığı kocasından, bir kaza sonucu hamile kaldığı 9 yaşındaki ikizlerinden, yaşadığı hayattan en çok da kendinden yorulup fena halde sıkıldığı günün gecesinde, yani 27 Temmuz 2018 saat 20.13’de yüzyılın hatta 500 yılın en güçlü kanlı ay tutulması gerçekleşir ve Reyhan bir mucize eseri on yıl öncesine, hayatının dönüm noktası olan o geceye, yani Nadir’in evlenme teklif ettiği o “büyük ana” hem de şimdiki aklıyla geri döner.

Netflix Türkiye’den çekiliyor mu?

Epeydir süregelen ve son günlerde hararetlenen Netflix ile Türk hükümeti arasında yaşanan bu gerilim ve Netflix’in bu diziyi iptal etmesi Netflix’ in Atiye dışındaki duyurduğu ve duyurmadığı her projeyi iptal ettiği düşündürüyor.


Bu nedenle Netflix’in Türkiye’de çekmeye hazırlandığı Atiye ve Kulüp projelerinin dışındaki yerli yapımların hazırlıklarının durdurulduğu da söyleniyor.
 
  • Beğen
Tepkiler: furkanalkan

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)