Snowpiercer — Tanıtım

Gizem

Forum Yöneticisi
1 Şub 2020
459
974
93
Awards
0
Adana
1596701627662.png

“Parasite” filmiyle Oscar kazanarak tarihe geçen Bong Joon-ho imzalı “Snowpiercer” filmi 2013’te izleyiciyle buluşmuştu. Uzun süren prodüksiyon aşamasının ardından dizi versiyonu 17 Mayıs’ta ekrana geldi.

ABD’nin kablolu kanallarından TNT’de yayımlanan ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Filminin yanı sıra 1982’de çıkan çizgi roman Le Transperceneige‘ye de dayanan, birinci sezon öncesi ikinci sezon onayını alan dizinin bölümleri Netflix Türkiye’de de mevcut. Pandemi öncesi ikinci sezon çekimlerine başlayan ve çoğunu bitiren Snowpiercer’ın 2021’in yazında geri dönmesi planlanıyor.

Kadrosunda Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Steven Ogg, Alison Wright, Mickey Sumner, Iddo Goldberg, Sam Otto ve Rowan Blanchard gibi isimlerin yer aldığı diziye ikinci sezon öncesi Sean Bean de katıldı.

1596701670006.png
Konusuna gelecek olursak, gelecek bir zamanda başarısızlığa uğrayan bir deney sonrası dünyadaki iklim bozulur ve karla kaplanır. Mr. Wilford isminde bir milyarder tarafından tasarlanan bir tren ise hayatta kalan insanların son sığınağı olur. Dünyanın çevresinde kesintisiz güçle dönmekte, 133 günde bir turunu tamamlamakta ve 1001 vagondan oluşmaktadır.

Dizinin hikayesini bahsi geçen felaketin ardından 7 yıl geçmişken açıyoruz. Trendeki insanlar arasında sınıfsal bir farklılık mevcut ve kuyruk bölümüyle 1. sınıf yolcular arasında derin bir uçurum olduğunu söylemek mümkün. Pek çok kişi ortadaki hiyerarşiden, sınırlı kaynakların dağılımından rahatsız durumda. Dengelerin hassaslaştığı bu dönemde birinci sınıftan bir yolcu öldürülüyor. Bunun ardından trenin sesi ve görünürdeki yönetici yüzü Melanie Cavill, mecburen felaket öncesinde dedektif olan kuyruk yolcusu ve darbe yanlısı Andre Layton’a başvuruyor.

1596701814852.png
Chris Evans hayranlığımın da büyük etkisiyle kesinlikle izleyeceğim yapım. Görselleri, konusu kadrosu da çok büyük bir etmen bu kararı vermemde. Siz ne düşünüyorsunuz? İzlemeye değmez mi?
 
  • Beğen
Tepkiler: bashak

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)