Stephen Graham, Peaky Blinders’ın 6. sezonunda rol alacak!

Gizem

Forum Yöneticisi
1 Şub 2020
459
975
93
Awards
0
Adana
1587993067048.png

13 Eylül 2013 yılından bu yana hala devam eden dizi ilk kez, BBC Two kanalında yayımlandı. “Peaky Blinders” isimli çeteyi konu alan suç/drama konulu bir dizi. Dizinin konusu genel olarak, çete lideri ve yeni görevlendirilen bir dedektif arasında geçiyor. Birinci Dünya Savaşından henüz çıkmış İngiltere’yi de konu kapsamına alan dizinin bölümleri ortalama 55-59 dakikadan oluşuyor ve henüz yayımlanmış 5 sezonu var, 6. sezonu ise yolda!
2013 yılında BBC’de yayınlanmaya başlaması ve kısa sürede geniş izleyici kitlesine ulaşarak BBC’nin en başarılı dizilerinden biri olmasının yanında her yeni sezonuyla izleyici kitlesini daha da büyüten Peaky Blinders, 6. sezonunu koronavirüs salgını nedeniyle beklenenden daha geç bir tarihte ekranlara getirecek. Heyecanla beklenen yeni sezonun oyuncu kadrosuna dâhil olan son isim başarılı oyuncu Stephen Graham oldu. Snatch ve This Is England gibi filmlerle adından söz ettiren Graham, Boardwalk Empire dizisinde Al Capone’a başarıyla hayat vererek televizyon dünyasında da adından övgüyle söz ettirmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz yıl The Irishman ve The Virtues gibi iki dikkat çekici yapımda izleyici karşısına çıkan Graham’in 6. sezonda hangi karaktere hayat vereceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Öte yandan 5. sezonda diziye dâhil olan Sam Claflin ve Anya Taylor-Joy‘un da 6. sezonda da rol almaları bekleniyor.
6. sezonun çekimleri koronavirüs salgını nedeniyle ertelendiği için dizinin ekranlara ne zaman döneceği belirsizliğini koruyor. Ancak salgının yakın zamanda kontrol altına alınması pek mümkün görünmediği için yeni sezonun 2021’e kalma ihtimali oldukça yüksek.
Şubat tatilinden beri izlemek için zaman arıyordum ve şuan elimde güzel fırsat varken izlemeliyim diye düşünüyorum. Konusu bakımından alışagelmişin dışında olması ve yayımlanmış toplam 5 sezonun olması kaliteli vakit geçirmek için ilgi çekici duruyor. Daha önce izlemeyenler için ilk sezon fragmanını aşağıya bırakıyorum. Ne düşünüyorsunuz, izlenilebilir mi?

exfurore

Active member
21 Nis 2020
25
47
13
Awards
0
19
Kendisini daha önce bazı yapımlarda seyretme imkanım olmuştu. Açıkça söylemek gerekirse, Adrien Brody'nin arşa çıkan İtalyan mafyası performansından sonra. Peaky'e cidden iyi bir kötü karakterin lazım olduğunu düşünüyorum. Genellikle kötü adam rolleriyle öne çıkan Graham'ı Peaky'de çok sağlam bir kötü karakter rolünde görmek nefis olacaktır.

Konu harika olmuş, ellerine sağlık! ^^

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)