Tenet 26 Ağustos'ta vizyona girecek

bashak

Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
19 Nis 2020
1,857
2,671
113
Awards
0
Bu yılın en heyecanla beklenen filmleri arasında yer alan ve dünyanın dört bir yanında kapılarını yeniden açan veya açmaya hazırlanan sinema salonlarının umutlarını bağladıkları Tenet, rötarlı da olsa bu yıl bitmeden sinemaseverler ile buluşacak gibi görünüyor.

Hatırlayacağınız gibi neredeyse tüm filmlerin ertelendiği dönemde Warner Bros., Christopher Nolan‘ın da ısrarıyla Tenet’ın vizyon tarihinde bir değişiklik yapmamış, film uzun süre 17 Temmuz’daki vizyon tarihini korumuştu. Ancak pandeminin seyri nedeniyle pek çok sinema salonunun bu tarihte açılmayacağı anlaşılınca film ilk önce 31 Temmuz’a, kısa süre sonraysa 12 Ağustos’a ertelendi. Amerika’da vaka sayıları bir türlü kontrol altına alınamayınca Warner Bros. bu kez de filmi süresiz olarak erteleme kararı aldı. Geçtiğimiz hafta son erteleme kararını açıklayan stüdyo, film için yine 2020 içinde bir vizyon tarihi belirleneceğini duyurdu.

Warner Bros.'un yeni belirlediği vizyon tarihine göre Christopher Nolan'ın bilim kurgu gerilim filmi, 3 Eylül'de Kuzey Amerika'daki seçkin şehirlerde açılmadan önce 26 Ağustos'ta uluslararası sahneye çıkacak. Film, ağustos ayının sonunda Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Kore, Rusya, İngiltere ve büyük ihtimalle ülkemiz de dahil olmak üzere 70 civarı uluslararası bölgede vizyona girecek. Stüdyonun henüz Çin'de “Tenet”i vizyona sokma planı yok.

1595928807239.png

Daha önce de Tenet için vizyon tarihleri belirlenip daha sonra yeniden ertelendiği için belirlenen bu yeni vizyon tarihine de şüpheyle yaklaşılabilir. Ancak bu kez ABD ile diğer ülkeler arasında bir ayrım yapılmış olması, en azından ABD dışındaki ülkelerde filmin sonunda izleyici ile buluşabileceğini gösteriyor. Zira pek çok ülkede sinema salonları ya yeniden açılmış durumda, ya da kapılarını yeniden açmak için Tenet, Mulan gibi filmleri bekliyor. 15 Temmuz'dan bu yana Kore'de 21 milyon dolar kazanan “Train to Busan”ın devam filmi “Peninsula” için gerçekleşen güçlü bilet satışları, kullanıcıların hala filmlere katılmaya istekli olduğu konusunda stüdyolara güven veriyor. Bugüne kadar gelen erteleme kararlarının arkasındaki temel sebep, ABD’de salgının bir türlü kontrol altına alınamamış olmasıydı. Ancak Warner Bros., bu olağan üstü şartları göz önüne alarak filmi önce ABD dışında vizyona sokmaya razı olduğu için, filmin ABD’deki vizyon tarihi bir kez daha ertelense dahi bunun diğer ülkeleri etkilemeyeceği tahmin ediliyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: ecem

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)