The French Dispatch filmi yeniden ertelendi!

ecemtspnr

Well-known member
Top Poster Of Month
23 Nis 2020
3,090
3,999
113
Awards
0
3635891-the-french-dispatch-01 (1).jpg

Rushmore, The Royal Tenenbaums ve The Grand Budapest Hotel gibi izleyicinin beğenisini kazanan filmlere imza atan Wes Anderson, bu yıl yeni filmi The French Dispatch ile sinemaseverlerin karşısına çıkmayı planlıyordu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle film için başta düşündüğümüzden daha uzun süre beklememiz gerekecek.

Gerek Wes Anderson imzası taşıması, gerekse zengin oyuncu kadrosuyla bu yılın en heyecan verici filmlerinden olan The French Dispatch’in son olarak 16 Ekim ayında vizyona girmesi bekleniyordu. Ancak Koronavirüs salgını yüzünden filmin vizyon tarihi ertelenmek zorunda kaldı. Disney çatısı altında yer alan Searchlight Pictures, filmin "süresiz bir şekilde" ertelendiğini duyurdu. Bu değişiklikten sonra filmin Türkiye’de ne zaman vizyona gireceği bilinmiyor.

20. yüzyılda Fransa’nın hayali bir şehrinde yaşayan Amerikalı gazetecilere yazılmış bir aşk mektubu olarak tanımlanan film, The French Dispatch isimli bir dergide yıllar boyunca yaşanan olayları beyaz perdeye aktarıyor. Filmde siyah-beyaz ve animasyon bölümler de yer alıyor. 20. yüzyılda Fransa’sının politik ve sosyal atmosferinin anlatılmasında ve zaman dilimindeki farklılıkların gösterilmesinde, siyah-beyaz anlatım tekniğinin kullanılması mantıklı bir tercih. Animasyon bölümlerinin nasıl şekilde izleyiciye yansıtılacağı ise merak konusu.

İzleyiciyi 1925-1975 yılları arasına davet eden filmin oyuncu kadrosunda Timothée Chalamet, Benicio Del Toro, Tilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand, Saoirse Ronan, Léa Seydoux, Adrien Brody, Owen Wilson, Willem Dafoe, Mathieu Amalric, Jeffrey Wright, Christoph Waltz, Elisabeth Moss, Jason Schwartzman, Henry Winkler, Lois Smith, Cécile de France, Lyna Khoudr, Stephen Park, Liev Schreiber, Elisabeth Moss, Edward Norton, Guillaume Gallienne, Jason Schwartzman, Tony Revolori, Rupert Friend, Bob Balaban, Hippolyte Girardot ve Anjelica Huston gibi önemli isimler yer alıyor.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)