The Great 2.sezon onayı aldı

bashak

Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
19 Nis 2020
2,152
2,962
113
Awards
0
Hulu'nun sevilen yapımı The Great 2.sezon onayı aldı. 15 Mayıs 2020'de yayımlanmaya başlayan dizinin ilk sezonu oldukça sevilmişti. Bunun üzerine 2.sezon onayı alması zaten beklenen bir durumdu. The Great'ın yeni sezonu da ilk sezon gibi 10 bölümden oluşacak. Dizi Rus İmparatoriçesi Büyük Catherine'in yükselişine dayanan bir Amerikan komedi-dram dizisi.

1593769215109.png

Rusya tarihinin önemli figürlerinden biri olan II.Catherine‘i konu alan dizide II.Catherine yükseliş dönemi ele alınıyor. 17. yüzyılda Avusturya’nın kırsal kesiminde yaşayan romantik ve idealist bir genç olan Catherine, Rus İmparatorla evlenmek için Rusya'ya gelir. Aklında kocasını sevmek, kendisini sevdirmek ve ülke adına yararlı şeylerin yapılmasına katkıda bulunmakla saraya varıyor. Ancak babası kadar başarılı olmak isteyen Peter sadece kendi zevkine düşkün, kazanmayı ve imparator olmayı seven ama insanları pek önemsemeyen tehlikeli biri çıkıyor.

Evliliğinden beklediği hiçbir şeyi bulamayan ve hatta Peter’a katlanamayan Catherine’in Rusya’yı ve kendisini kurtarmak için elindeki tek seçenek ise bir darbe planlayarak başa geçmek oluyor. Tabii bu iş düşündüğü kadar basit ilerlemiyor.

1593769229054.png

Super 8, Somewhere, The Neon Demon, Maleficent filmleriyle sinemanın yükselen isimleri arasında yer alan Elle Fanning ve About a Boy, Mad Max: Fury Road, X-Men: First Class, The Favourite gibi yapımlarda karşımıza çıkan Nicholas Hoult'un başrolü üstlendiği dizinin geri kalan oyuncu kadrosunu Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge, Sacha Dhawan, Sebastian de Souza, Bayo Gbadamosi, Belinda Bromilow gibi isimler oluşturuyor.

The Great’in senaryosunu The Favourite‘ın senaristleri arasında yer alan, bu filmle Oscar’a aday olan Tony McNamara kaleme alıyor. Elle Fanning ve Tony McNamara, aynı zamanda dizinin yapımcılığını da üstleniyor.

Diziyi izlemeyenler için ilk sezon fragmanını da aşağıya bırakıyorum. Eğer izleyen varsa da diziyi nasıl buluyorsunuz?

Son düzenleme:

Elif

Well-known member
20 Nis 2020
159
307
63
Awards
0
16
1.sezon güzel gözüküyordu izlemeyi düşünüyordum unuttum

• Beğen
Tepkiler: bashak

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)