The Handmale's Tale 4. Sezondan ilk fragman geldi

bashak

Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
19 Nis 2020
2,164
2,978
113
Awards
0
Margaret Atwood’un 1985 yılında çıkan aynı adlı romanından diziye uyarlanan The Handmale's Tale 2017'den beri yayın hayatını sürdürüyor. Birçok dizi ve filmin çekimlerine ara vermesine, ertelenmesine sebep olan korona virüsü salgını The Handmale's Tale'ı de etkiledi. Yeni sezon normalden daha geç bir şekilde 2021 de Hulu platformunda yerini alacak. Normalde her yıl yeni bir sezon yayımlanırken son sezonun arasına bir yıl daha girmiş bulunuyor. Fakat bu durum Hulu'nun en sevilen dizisinden yeni bir fragman yayımlamasına engel olmuyor. Dizinin ilk sezonu büyük ses getirse de arkasından gelen sezonlar aynı etkiyi yaratamadı. Ama bu rağmen dizi en iyi son zamanların en başarılı distopik dizilerinden biri kabul ediliyor. Heyecanlı ve gizemli bir şekilde biten sezon finalinin ardından yeni sezon heyecanla bekleniyor izleyiciler tarafından.

1593086248464.png

Gliead adlı bir toplumda geçen hikayede, kadın haklarını hiçbir önemi olmaması, toplumun bir malı sayılmasını ve buna karşı çıkan bir grup kadının hayatta kalma çabası çok etkileyici ve karanlık bir şekilde ekrana taşınıyor. ABD'de de meydana gelen açlık ve salgın sebebiyle kadınlarda bazı hastalıklar ortaya çıkmaya başlamıştır ve artık doğurganlık bitmiştir. Bu özellik artık sadece bazı kadınlarda görülebilmektedir. Bunun üzerine devlet doğurganlık özelliğine sahip olan kadınları komutanların ya da yetkili kişilerin yanına hizmetçilik yapmaya gönderir. Bir gün evi temizlerken ertesi gün efendisine hizmet zorunda bırakılırlar. Bu özelliğe sahip olanlara kanı temsil eden kırmızı renkli bir pelerin giydirilirken bu özelliğe sahip olmayan efendilerin eşleri mavi bir pelerin giydirilir. Doğurganlığa sahip olan kadınlardan biri de baş kahramanımız Offred'dir.

1593086233564.png

3. sezonda June'un Gliead'da kalıp başlattığı mücadele verilirken yeni sezonda da bu isyanın devamını izliyoruz. June, çok sayıda kadını Kanada’ya kaçırma planını başarıyla hayata geçirmiş olsa da, hâlâ değişim için yapılması gereken pek çok şey bulunuyor. ,

Elisabeth Moss (June Osborne), Joseph Fiennes (Kumandan Waterford), Yvonne Strahovski (Serena Joy), Samira Wiley, Alexis Bledel (Alexis Bledel), Ann Dowd (Lydia Teyze), Max Minghella, O.T. Fagbenle (Luke) dizinin kadrosunu oluşturuyor.

Yeni sezonla ilgili yayımlanan ilk fragmanı aşağıya bırakıyorum.

Diziyi takip ediyor musunuz? Yeni sezon için heyecanlı mısınız?
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)