The Last Kingdom dizisi 5. sezon onayı aldı

ecemtspnr

Well-known member
Top Poster Of Month
23 Nis 2020
2,547
3,479
113
Awards
0
BBC Two ve Netflix ile yayın hayatına başlayan The Last Kingdom dizisinin 3. sezonun ardından yayın haklarına sadece Netflix sahip olmuştu.

0A1C49BC-6CE2-434A-9CF7-C0FEC510C917.jpeg

Bu yılın Nisan ayında 4. sezonu Netflix üzerinden yayımlanan dizinin yeni sezonunun çıkıp çıkmayacağının cevabı ise merakla bekleniyordu. Dizinin 5. sezon onayı aldığı Netflix tarafından dizinin resmî Twitter hesabından oyuncuların çektiği bir video eşliğinde duyuruldu.


The Saxon Stories adlı kitaptan uyarlanan yapımın konusu ise şöyle: Bir İngiliz Kralı’nın oğlu olan Uhtred, babasının savaşta ölmesiyle Kont Ragnar’ın kölesi olarak Paganların yaşadığı bölgeye götürülür. O bölgede çocukluğunu geçiren Uhtred, Kont Ragnar’ın bir saldırı sonucu ölmesiyle yeniden İngilitere’ye döner. Babasının ölmesiyle tahta amcası geçmiştir ve varis olan Uhtred’i öldürmek ister. Kont Ragnar’ı Uhtred’in öldürdüğü hakkında bir iftira ortaya atar. Uhtred, ne İngilizlerden ne de Paganlardan yardım alamaz. Yardım için dolaşmaya başlar ve Wessex Kralığı’na gider. Burada Alfred ile tanışır. Alfred, İngiltere’yi Pagan istilasından kurtarmak ve tek çatı altında toplamak istemektedir. Uhtred, çocukluğunu İngilizler, gençliğini Paganlar ile geçirdiği için ikilemde kalır. Kimin tarafında olacağını seçmekte zorlanır.

Diziyi izlediniz mi? Dizi hakkında ne düşünüyorsunuz?
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)