Tigir kim mi?

tigir

Member
25 Ara 2019
12
14
3
Awards
0
Merhabalar. Asıl adım Yeşim olmakla birlikte arkadaşlar arası lakabım "Tigir" olarak kabul edilmektedir. 16 yaşındayım. İsmail Kulak Anadolu Lisesi'nde 10.sınıf olarak eğitim hayatım devam etmektedir.

Gelin size Tigir'in hikayesini anlatayim. "Tigir kaplan demek değil mi?" sorusuyla türeyen mizahi bir kelimeydi aslında tigir kelimesi. Eski Hakkas Türkçesinde tanrı/tanrıça anlamına gelmekteydi fakat yukarda bahsettiğim gibi mizahi bir şekilde bahsediliyordu. Ben de bunun mizahını yapanlardan biriydim.

Kendimi savunmayı meslek edinmiş bir insan olarak her şeyde atağa geçerim. Arkadaşlarım ise buna dayanarak tigir kelimesini kaplana (tiger) uyarlayarak lakabım olarak kullanmaya başladılar. Yaklaşık 3 senedir duyuyorum bu lakabı.

Kendimi savunmayı seviyorum demişken bu konudan bahsetmeden geçemeyeceğim. Kendimi bildim bileli haksızlık benim en büyük kırmızı çizgilerimden biri olmuştur. Kendime, başkasına veyahut da düşmanıma yapılan haksızlık her zaman beni atağa geçirmiştir. Hatta hatta kendi yaptığım haksızlıkta bile karşıdaki insanı korurum. Bu yüzdendir ki elimden geldiğince bulunduğum ortamda adaletin üst seviyesini oluşturmaya çalışırım. Ne kadar başarılı olurum bilemem tabii.

Hobilerimden bahsedecek olursak: MÜZİK. Yapmaktan hoşlandığım birçok şey var fakat hiçbir şeyi müzik ile aynı kategoride tutamayacağımdan sadece müziği ele almak isterim. Müziğin her türlüsü, enstrümantal müzikten rock müziğe hepsi kabulümdür; hepsi göz bebeğimdir.

Film ve dizi konusuna gelecek olursak: Müzikte olduğu gibi (göz zevkine uyduğu sürece) her tür film ve diziyi izleme potansiyeline sahibimdir. Bunun yanında en zevk aldığım film/dizi türü ise dram, bilim kurgu, biyografi ve otobiyografidir fakat sevdiğim bir aktörün her filmini/dizisini zevkle izlerim. Örneğin: Macera türünü pek sevmememe rağmen Leonardo Di Caprio aşığı olarak macerai türler dahil Leonardo abimizin tüm filmlerini zevkle izledim. Dizi konusunda ise birçok kişi gibi dizi izlemeye, en azından yabancı dizi izlemeye vampirli dizilerle başladım. O zamanlar bana çok zevkli gelse de ergenliğimde izlediğim için kafamdaki oluşan önyargı nedeniyle şuan bu tarz fantastik dizilerden çok gerçekçi bilim kurgu dizilerini tercih ederim.

Son olarak felsefemden bahsederek köşeme çekilip sizlerden gelecek olan soru ve mesajlara cevap vermeyi bekleyeceğim: SEVGİ. Her şeyi, herkesi sevginin kurtaracağına inanıyorum. Sevgi beraberinde saygıyı, minnettarlığı, olgunluğu, hayatın en güzel dersini, mutluluğu, huzuru, güzel bir dünyayı ve beraberinde güzel olan her şeyi getirir. Bir insanı sevin; olgunluğu ve hayatınızdaki alabileceğiniz en öğretici dersleri alırsınız, doğayı sevin; yaşamanın huzurunu gerçek olarak öğrenecek ve her nefesinizde huzur alacaksınız içinize, kendinizi sevin; saygıyı ve mutluluğu bulacaksınız içinizde, hatalarınızı sevin; yaptığınız herhangi bir hatayı kabullenen hayatınıza, dünyaya, kişiye, kişilere, varlıklara karşı minnettarlığın ne demek olduğunu öğreneceksiniz. Sevgi öğretir, yaşamanın kolaylığını sağlar. Sevgi içinde kalın.

Son düzenleme:

Atabeyi

İmtiyaz Sahibi
İmtiyaz Sahibi
22 Eki 2019
94
219
63
Awards
0
Sonlara doğru acaba kişisel gelişim kitabı mı okuyorum hissine kapıldım. Çok güzel bir tanıtım konusu olmuş. Bu forumda da adalet seviyesini en üstte tutmaya çalışacağından hiç şüphem yok.

Madem Di Caprio, o zaman şu soruyu sorayım: Hangisi daha kötü olurdu; bir canavar olarak yaşamak mı yoksa iyi bir insan olarak ölmek mi?

• Beğen
Tepkiler: tigir

Yagmur

Member
6 Kas 2019
17
19
3
Awards
0
Çaldığın bir müzik aleti var mı ya da solistlik falan yapıyor musun?
Ve de gerçekten mükemmel bir tanıtım konusu olmuş ?

• Beğen

gungorkidi

Member
24 Ara 2019
18
19
3
Awards
0
sevgi konusunda çok haklısın. bana göre her şeyin sebebi sevgi. kim ne yapıyorsa daha çok sevilmek için yapıyor, küçücük bir çocugun gülümsemesinde annesinden bekledigi sevginin izleri yatar, kediler sevilmeyi bekler, çiçekleri seversen daha çabuk açarlar. bu bilinçsiz yapılmış hareketlerin hepsinin sebebi sevilmek istemenin sonucudur. biz; bebekler, kediler ve çiçeklere nazaran sevilmek için daha çok şey yapıyoruz ama oturup bunu hiç düşünmüyoruz. karşımızdakinin çabasını daha çok görmeliyiz. bence herkes sevilmeyi hak eder, sevgi bana göre çabanın karşısında verilen ödüldür ögretici oldugu kadar.

• Beğen

tigir

Member
25 Ara 2019
12
14
3
Awards
0
Sonlara doğru acaba kişisel gelişim kitabı mı okuyorum hissine kapıldım. Çok güzel bir tanıtım konusu olmuş. Bu forumda da adalet seviyesini en üstte tutmaya çalışacağından hiç şüphem yok.

Madem Di Caprio, o zaman şu soruyu sorayım: Hangisi daha kötü olurdu; bir canavar olarak yaşamak mı yoksa iyi bir insan olarak ölmek mi?
Kişisel gelişim yazıları ve türevlerine bayılırım, ne mutlu o hissi verebildiysem. Hep birlikte o adaleti sağlayacağımızdan şüphem yok.

Sorunun cevabını da şöyle verebilirim: Şizofren olarak bu soruyu sormak daha kötü olurdu :d

tigir

Member
25 Ara 2019
12
14
3
Awards
0
Çaldığın bir müzik aleti var mı ya da solistlik falan yapıyor musun?
Ve de gerçekten mükemmel bir tanıtım konusu olmuş ?
Öncelikle teşekkür ederim❤. Maalesef yok; kemana, gitara, piyanoya ve hatta saza dahi giriştim fakat hiçbiri 1 aydan fazla süremedi :(

• Beğen
Tepkiler: Yagmur

tigir

Member
25 Ara 2019
12
14
3
Awards
0
sevgi konusunda çok haklısın. bana göre her şeyin sebebi sevgi. kim ne yapıyorsa daha çok sevilmek için yapıyor, küçücük bir çocugun gülümsemesinde annesinden bekledigi sevginin izleri yatar, kediler sevilmeyi bekler, çiçekleri seversen daha çabuk açarlar. bu bilinçsiz yapılmış hareketlerin hepsinin sebebi sevilmek istemenin sonucudur. biz; bebekler, kediler ve çiçeklere nazaran sevilmek için daha çok şey yapıyoruz ama oturup bunu hiç düşünmüyoruz. karşımızdakinin çabasını daha çok görmeliyiz. bence herkes sevilmeyi hak eder, sevgi bana göre çabanın karşısında verilen ödüldür ögretici oldugu kadar.

Doğru. Bu konuda da şöyle özetleyebiliriz öyleyse: Bir çabanın ödülü sevgi de olabilir, sevmenin sonucu herhangi bir ödül de olabilir.

• Beğen
Tepkiler: gungorkidi

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)