Türk dizilerinde neler oluyor?

meri

Well-known member
10 Kas 2019
99
100
18
Awards
0
Türkiye'de dizi ve sinema sektörü bildiğiniz gibi kaliteli bir noktada değil. Entrika, aşk üçgenleri ve güzel, yakışıklı karakterler... Sizce Türk dizilerinde kaliteli işler çıkmama sebebi ne olabilir? Senaryodaki benzerliklerin sebebi yapım şirketlerinin tercih etmemesi mi yoksa gerçekten de senaristlerimiz iyi işler çıkaramıyor mu? Dizi sürelerinin bu kadar uzun sürmesi etkiliyor diyen de çok var. Fikriniz nedir?

470045.jpg

FatFlix

New member
17 Şub 2020
4
0
3
Awards
0
Kalite işler çıkmama sebebi ülkece problem değil mi sadece dizi sektöründe yok.Hayatından memnun olmayan bir toplumandan sorumluluklarını iyi yapamasını bekleyemezsin aynı mantığın burada olduğunu düşünüyorum.Değinmediğin bir konu ise OYUNCULUKLAR...Sanki silah zoruyla yaptırıyorlar o nasıl ağlamak ulan duygulanmam gereken sahneyi ciddiye alamıyorum gülesim geliyor bazende güldürmesi gereken sahnede oyuncu yerine utanıyorum bunun sebebinin bazıları oyuncuların setlerde çok yorulduğundan ötürü olduğunu söylüyor.Öteki konu senaryo şöyle ki başka ülkelerden alının senaryoyu bile kafalarınca değiştirip "Klasik Türk Dizisi" tanımı haline getiriyorlar ulan alıyorsun ya aynısını yap ya da alma aynı konuyu farklı şekilde işle ünlü şairler bile birbirinden kelime kullanmadan aynı kapıya çıkan bir sürü eser ortaya çıkarmıştır ha tabi bu bir senaryo olacak mutlaka benzerlik olacak göze batmayacak seviyedeyse ne ala

isiktrkrl

Proje Koordinatörü
Proje Koordinatörü
28 Ara 2019
2,564
3,490
113
Awards
0
16
İlk defa holding patronu olmayan bir romantik dizi yaptılar galiba

• Beğen
Tepkiler: ecemtspnr

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)